چهارشنبه, 27 دی 1396
رو عنوان : رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان :
عنوان : تاكید بر تعیین تكلیف اراضی ملی در راستای توسعه باغات
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۰/۲۱ 
ساعت : ۱۳:۴۹:۳۴

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان

تاکید بر تعیین تکلیف اراضی ملی در راستای توسعه باغات

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان ، ذوالفقاری در جلسه شورای هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه ایجاد اشتغال و افزایش درآمد در بخش کشاورزی در گرو توسعه باغات در استان کردستان است اظهار کرد: طرح توسعه باغات باید به عنوان یک مطالبه در اولویت کاری مدیران شهرستانی قرار بگیرد .

وی تاکید کرد: اراضی ملی باید در کمترین زمان ممکن تعیین تکلیف شود تا تداخل برای  توسعه باغات نباشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان افزود: جذب بازار محصولات باغی باید اولویت دارتر از تولید باشد که از این میان می توان به انگور سیاه استان اشاره کرد که به عنوان یک برند بازارهای داخلی و خارجی را جذب نماید این امر مستلزم جدیت و برنامه ای منسجم است .

وی در ادامه گفت: استاندار و معاونین در راستای تخصیص آب به عنوان یک مطالبه عمومی در استان پیگیری های خوبی انجام داده اند و بخش کشاورزیی از اهمیت ویژه ایی برخوردار است چرا که باغات با عنوان یک فرصت ویژه برای اقتصادی کردن کشاورزی استان است .

ذوالفقاری با اشاره به اینکه فرمانداران می توانند نقش مهمی در پیگیری تخصیص آب داشته باشند اظهار داشت: باید از ظرفیت فرمانداران برای تخصیص آب کشاورزی در شهرستانها استفاده کرد .

وی همچنین تاکید کرد: ایجاد همدلی بیشتر در ادارات جهاد کشاورزی روند موفقیت در حوزه های مختلف در بخش کشاورزی را افزایش می دهد .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان خواستار جدیت در نظارت بر عملکرد مجتمع های گلخانه ایی در شهرستان ها شد و گفت: نظارت بر مجتمع های گلخانه‌ایی به عنوان متولیان تولید محصول سالم  ضروری است که باید با جدیت خاصی انجام شود .

به گفته ذوالفقاری پایداری در اشتغال ، افزایش درآمد و تولید غذای سالم با اقتصادی کردن کشاورزی همراه است.


نمایش تعداد بازدیدها : 81

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0