چهارشنبه, 27 دی 1396
رو عنوان : خواسته رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان
عنوان : صادات محصولات مازاد باید افزایش یابد
زير عنوان : نفع اقتصادی کشاورز در اجرای کشت تناوبی
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۰/۲۱ 
ساعت : ۱۳:۴۱:۱۱

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان

صادات محصولات مازاد باید افزایش یابد

نفع اقتصادی کشاورز در اجرای کشت تناوبی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، با تاکید بر اینکه صادات محصولات مازاد باید افزایش یابد گفت: اولویت دار ترین برنامه ایی که می تواند بازار هدف را جذب کند، تولید با کیفیت محصول است.

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان ذوالفقاری،  صنعت مرغداری را راهکار نجات بازار هدف و تضمین سلامت مصرف کنندگان عنوان کرد و افزود: باتوجه به اینکه کیفیت گوشت سفید تولیدی استان کردستان در سطح بالایی قرار دارد می توانیم مصرف سرانه را با افزایش تقاضا افزایش دهیم و هم میزان صادرات به خارج از کشور را نیز به حداکثر برسانیم.

وی، ترویج فرهنگ صحیح مصرف را در گرو اطلاع رسانی دقیق بیان کرد و یادآورشد: مرغ و ماهی به عنوان محصول سالم در سبد غدایی خانواده باید دائمی باشد بر این اساس طرح کشتار مرغ با سن و وزن پایین می تواند سلامت مصرف کننده را تضمین می کند .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان در بخش دیگری از سخنانش کشت تناوبی را مهم و اجرای آن را به عنوان نفع اقتصادی کشاورز عنوان کرد و افزود: کشت تناوبی نخود با توجه به اینکه کشاورزی دیم از درآمد کم برخوردار است باید از اهمیت بیشتری برخوردار باشد .

وی تاکید کرد: به دلیل کاهش بارندگی در سال جاری ،مصرف به موقع کود مهم است کشاورزون شهرستانی باید نسبت به استفاده به موقع کود در اراضی کشاورزی ترغیب و تشویق شوند که با پیگیری های به عمل آمده از طریق وزارت جهادکشاورزی کود مورد نیاز کشاورزان در زمان مشخص و لازم در اختیار آنان قرا گیرد .

ذوالفقاری، همچنین بیمه کشاورزی را به عنوان یک اقدام ضروری برای کشاورزان عنوان کرد و یاداور شد: ۳۳ درصد از اراضی بیمه شده کشور به استان کردستان اختضاص دارد که به عنوان یک اقدام اساسی از سوی کشاورزان و بیمه کشاورزی قابل تقدیر است .

فعال نمودن ۱۱ واحد دامداری  مهر تایید بر اجرای اقتصاد مقاومتی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان عنوان کرد: در راستای ایجاد اقتصاد مقاومتی از شعار خارج و به اجرای آن رسیدیم که فعال کردن ۱۱ واحد دامدادی گواه بر این موضوع است.  فعال کردن و افزایش واحدهای تولید گوشت قرمز راهی برای  تامین نیاز مصرف داخلی است و این امر روند قابل قبولی برای کاهش واردات گوشت قرمز است .

 وی تصریح کرد: به سرانجام رساندن طرح های کشاورزی در راستای افزایش درآمد و اشتعال ضروری و مهم است بر این اساس ۱۳۰ میلیارد تومان تسهیلات از محل صندوق توسعه بخش کشاورزی برای ۴۱طرح اختصاص یافت .

در پایان این جلسه مدیران شهرستان به بیان مشکلات و مسائل مربوط به این بخش پرداختند .


نمایش تعداد بازدیدها : 63

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0