يکشنبه, 29 فروردين 1400
رو عنوان : مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهاد کشاورزی کردستان
عنوان : توسعه صنایع تبدیلی و رونق اقتصادی
تاريخ :
 ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ 
ساعت : ۱۳:۳۸:۲۴

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

توسعه صنایع تبدیلی و رونق اقتصادی

استان کردستان ازپتانسیل بالایی دربخش کشاورزی برخوردار است و یکی از قطب‌های کشاورزی کشور محسوب می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان،به نقل از صداوسیمای مرکز کردستان، با توجه به این ظرفیت ایجاد صنایع تبدیلی می‌تواند نقش مهمی در رونق اقتصادی استان و توسعه اشتغال داشته باشد.

ایجاد صنایع تبدیلی با توجه به حجم ۳۰ درصدی ضایعات در بخش کشاورزی ازاهمیت ویژه‌ای برخوردار است .

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهاد کشاورزی کردستان می‌گوید: تا پایان امسال ۱۸۶ فقره پروانه بهره برداری صنایع تبدیلی در استان صادر شده است.

سلیمی عنوان کرد: با این کار تاکنون زمینه ایجاد اشتغال برای یک هزار و ۸۹۵ نفر و ظرفیت تبدیلی و ذخیره گذاری بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در استان فراهم شده است.

وی با اشاره به ۵۵ طرح در حال احداث در حوزه صنایع تبدیلی نیز گفت: این صنایع ظرفیت بیش از ۳۹۷ هزار تن دارند و برای ۷۹۲ نفر نیز ایجاد شغل خواهد کرد.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به راه اندازی فاز اول طرح صنایع تبدیلی محصولات باغی به عنوان یکی از بزرگترین کارخانه‌های غرب کشور در شهرستان مریوان گفت: با راه اندازی فاز دوم این طرح با قابلیت تولید پوره و کنسانتره و فاز سوم تولید مالت در مجموع برای ۳۵۰ نفر شغل ایجاد می‌شود.

سلیمی همچنین از آغاز احداث کارخانه صناایع تبدیلی رب گوجه فرنگی با اشتغالزایی ۱۵۰ نفر درشهرستان کامیاران در سال آینده خبر داد.

تعداد بازدید : 27

بازگشت           چاپ چاپ         
5.1.0.0
V5.1.0.0