يکشنبه, 29 فروردين 1400
رو عنوان : مدیر جهاد کشاورزی دیواندره
عنوان : ۸۰ هزار متر مربع گلخانه در دیواندره احداث می‌شود
تاريخ :
 ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ 
ساعت : ۱۳:۴۵:۳۶

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

۸۰ هزار متر مربع گلخانه در دیواندره احداث می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی دیواندره گفت: هم اکنون در این شهرستان هفت واحد گلخانه صنعتی به وسعت ۸۰ هزار متر مربع در حال احداث است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، به نقل از ایرنا، حمید رضا وزیری، اظهار داشت: در دور دوم دولت تدبیر و امید سه هزار میلیارد ریال اعتبار به طرح های اشتغالزایی در بخش کشاورزی این شهرستان پرداخت شده که با استفاده از این میزان اعتبار برای ۲ هزار نفر شغل ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه سهمیه کود کشاورز  شهرستان دیواندره سالیانه هفت هزار تن است اضافه کرد: با پیگیری نمایندگان مجلس برای سال آینده سهمیه کود شهرستان از هفت هزار  تن به هشت هزار و ۳۰۰ تن افزایش خواهد یافت.

 مدیر جهاد کشاورزی دیواندره گفت: ایجاد ایستگاه مشارکتی برای زراعت باغداری در پایاب سد سیازاخ در صورت آبگیری سد یکی از پروژهای مهم و پیگیر جهاد کشاورزی برای فارغ تحصیلان بخش کشاورزی است.

وی اضافه کرد: در دهه فجر امسال ۱۳پروژه در بخش کشاورزی با اعتبار ۲۳۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۷۲ نفر در شهرستان به بهره برداری رسید.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان با اشاره به اینکه نهضت احداث گلخانه در شهرستان راه افتاده و در ۱۲ ماه سال بتوانیم تولید داشته باشیم ، گفت : گلخانه گل رز (بوژانه طراوت) با اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال که تاثیر زیادی روی اقتصاد شهرستان دارد که در سطح مزارعی ۵۰ هزار متر مربع بوده و کلیه کارهای ان بصورت هوشمند بوده وتا ۱۰ هکتار قابل توسعه است.

وزیری افزود: ۲۷ مورد گلخانه کوچک مقیاس در حال احداث در روستاهای شهرستان داریم که تولیدات انها به صورت محلی صادر می شود و مهاجرت خوبی به روستاها را به دنبال داشته است.

وی اضافه کرد: احداث گاوداری هزار راسی بخش خصوصی در روستای دربند با عتبار ۹۰۰میلیارد ریال که تولید بسیار خوبی به همراه داشته و در حوزه زنبورداری نیز  ۳۵ هزار کندو فعال بوده و تلاش می‌کنیم آن را به ۷۰ هزار کندو برسانیم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دیواندره با اشاره به اینکه سال های گذشته برای خرید گندم فقط برای ۶۰ هزار تن انبار وجود داشت اضافه کرد : در دولت تدبیر و امید به بالای ۱۵۰ هزار تن رسیده است.

وزیری اظهار داشت : ظرفیت تولید بذر شهرستان که قبلا ۸۰۰ تن در بوده برای سال اینده و با استقبال کشاورزان از بذرهای اصلاح شده به چهار هزار خواهد رسید که نه تنها نیاز کشاورزان شهرستان را براورده می کند بلکه بخشی از نیاز شهرهای همجوار نیز تامین می کند.

شهرستان دیواندره با جمعیت ۸۰ هزار نفری در ۸۵ کیلومتری شهر سنندج مرکز کردستان قرار دارد.
 


تعداد بازدید : 19

بازگشت           چاپ چاپ         
5.1.0.0
V5.1.0.0