يکشنبه, 29 فروردين 1400
رو عنوان : مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان کردستان :
عنوان : بخش كشاورزی نویدبخش رشد اقتصادی كردستان
تاريخ :
 ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ 
ساعت : ۹:۵۳:۱۶

امتیاز :  ۲.۰۰ |  مجموع :  ۱

مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان کردستان :

بخش کشاورزی نویدبخش رشد اقتصادی کردستان


فهیمی اذعان کرد :بخش کشاورزی نویدبخش رشد اقتصادی استان کردستان است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، اسعد  فهیمی در مراسم افتتاح پروژه استقرار سیستمهای نوین آبیاری در سطح 923 هکتار  و افتتاح فاز اول گلخانه صادق آباد دهگلان  که با حضور معاون اول رئیس جمهور، استاندار کردستان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان ، مدیران و مسئولان استان و جمع کثیری از مسئولین کشوری و استانی و بهره برداران بخش کشاورزی برگزارشد اظهار کرد :  بانک کشاورزی به عنوان یک بانک تخصصی وتوسعه ای حمایت از طرحهای جدید سرمایه گذاری را به طور جد، در سر لوحه همه اقدامات خود قرار داده است.

وی افزود :  بانک کشاورزی با پرداخت پانزده هزار و پانصد میلیارد ریال  تسهیلات درقالب سی ویک هزار پرونده رتبه اول را در سیستم بانکی استان  به خود اختصاص داده است.

مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان کردستان گفت : بیش از نود درصد از پرداختیهای ما به طور مستقیم به بخش کشاورزی تخصیص یافته است . و از میان پرداختیهای سالانه بالغ بر ۶۰ درصد آن صرف ایجاد طرحهای جدید خواهد شد  که با فراهم کردن فرصتهای جدید شغلی برای جوانان،  ایجاد انگیزه کار  و در جهت رشد و پیشرفت اقتصاد استان نیز نقش مهمی دارد.

وی تاکید کرد : در بند ۲ اساسنامه  بانک کشاورزی ارتقاء سطح زندگی مردم بویژه روستائیان از اهداف اولیه آن می باشد و بخشی از اصالت ماست.
وی  با اشاره به  احداث گلخانه  در استان کرستان، خاطر نشان کرد : تولیدات گلخانه ای نقش مهمی  در جهت امنیت شغلی استان دارد و  نوید رشد قابل مشاهده ای در چهره اقتصادی این استان  را داد.

فهیمی اظهار داشت : با توجه به پیش بینی  مشکلات کمبود آب در آینده ی کشور واستان، گلخانه ها نقش مهمی در جهت صرفه جویی در مصرف آب را خواهند داشت و ما خوشحالیم از اینکه چرخه اقتصاد استان کرستان  بر روی ریل کشاورزی حرکت میکند و نقش بخش کشاورزی در GDPاستان، بیست وهفت درصد، و در اشتغال حدود سی ویک درصد است که این میانگین  در کل کشور به ترتیب ۸.۹وحدود هفده  درصد است واین  نشان می دهد که اساس اقتصاد استان اقتصاد کشاورزی است.

مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان در ادامه سخنان خود به قانون سیستم بانکی کشور اشاره  و عنوان کرد : برابر استاندارد سیستم بانکی کشور، هر بانک مجاز است که هشتاد وپنج درصد از منابعی که در اختیار دارد را به عنوان تسهیلات پرداخت کند  اما در استان کردستان  بانک کشاورزی  با توجه به  شرایط کشاورزی و نقش آن در جهت رشد اقتصادی صد و چهل درصد بیشتر از منابع در اختیار مصارف داشتیم.

وی گفت : این منابع اضافه پرداختی  در قالب قرارداد های صندوق توسعه ملی،  قرارداد های چند جانبه و منابع استقراض شده در خارج از  را تزریق کردیم که نمونه آن شهرستان دهگلان بوده که به عنوان قطب کشاورزی استان، کل سپرده های سپرده گزاران نزد بانک هزار و نهصد میلیارد است در حالی که پرداختی ما بابت کل تسهیلات بیشتر از پنج هزار میلیارد است و مبلغی بالغ بردویست وشصت درصد بیش  از منابع مصارف داشتیم.

فهیمی با اشاره به اینکه بانک کشاورزی نگاه سود محورانه ای ندارد افزود:  چیزی که برای ما مهم است توسعه است. در بخش پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون بیش از  هزار وسیصد میلیارد ریال در جهت خرید ادوات کشاورزی  پرداخت شده  از سال نود وسه تا کنون براي حدود پنج هزار دستگاه  ادوات، تراکتور و کمباین به کشاورزان تسهیلات پرداخت شده و طبق آمار میانگین که ما در نظر گرفتیم، اگر به ازای هر تراکتور یک راننده نیاز باشد حداقل برای پنج هزار نفر شغل ثابت ایجاد می شود.

اسعد فهیمی اظهار داشت : توسعه یک امر ذهنی است  ما باید با همکاری همدیگر در جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی، در تلاش باشیم که بتوانیم نسبت به  پتانسیل موجود منابع آب وخاک ارزشمند در جهت تولید  کشاورزی و توسعه استان را از نظر کیفی وکمی رشد بدهیم و امیدوارم با ایجاد طرحهای در دست اجرا از طرف جهاد کشاورزی در آینده، این مهم محقق گردد.

به گفته فهیمی  افتتاح پروژه برادران سهرابی که با ابتکار وخلاقیت چشمگیر و قابل مشاهده   ای صورت گرفت، حاصل تلاشهای شبانه روزی  این عزیزان و همچنین همکاران بنده در بانک  کشاورزی بوده که در جهت پرداخت تسهیلات این طرح گلخانه ای مهم  نقش بسزایی داشتند.
 

تعداد بازدید : 66

بازگشت           چاپ چاپ         
5.1.0.0
V5.1.0.0