يکشنبه, 29 فروردين 1400
عنوان : بهره‌برداری از ۹۲۳ هكتار آبیاری تحت فشار در دهگلان
زير عنوان : جهانگیری: از سرمایه‌گذاران بخش کشاورزی حمایت می‌کنیم
تاريخ :
 ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ 
ساعت : ۱۴:۴۴:۸

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

بهره‌برداری از ۹۲۳ هکتار آبیاری تحت فشار در دهگلان

جهانگیری: از سرمایه‌گذاران بخش کشاورزی حمایت می‌کنیم

معاون اول رئیس جمهور گفت: دولت از سرمایه‌گذاران و فعالان بخش کشاورزی حمایت خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان،به نقل از تسنیم، اسحاق جهانگیری، در آئین بهره‌برداری از 923 هکتار آبیاری تحت فشار در اراضی کشاورزی و مجتمع گلخانه‌ای صادق‌آباد دهگلان با بیان اینکه کردستان از استان‌های سرآمد در بخش کشاورزی است، اظهار داشت: استان کردستان از منابع عظیم آب و زمین‌های حاصلخیز برخوردار است و این امر باعث شده که این استان از استان‌های سرآمد در بخش کشاورزی باشد.

وی با تأکید بر ضرورت استفاده از روش‌های مدرن در صنعت کشاورزی گفت: خوشبختانه جهت‌گیری کشاورزی مدرن در استان کردستان به طور صحیح در حال پیشروی است و دولت نیز با تمام توان از تحقق کشاورزی مدرن و توسعه بخش کشاورزی در اقصی نقاط کشور به‌ویژه استان‌کردستان حمایت می‌کند.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه تاکنون کارها و اقدامات ارزشمندی در راستای توسعه کشاورزی و صرفه‌جویی در مصرف آب با اجرای طرح‌هایی همچون آبیاری تحت فشار در سطح کشور انجام شده است، تصریح کرد: دولت از سرمایه‌گذاران و فعالان بخش کشاورزی حمایت خواهد کرد.

فرید سپری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان نیز در ادامه گفت: در سه سال گذشته 15هکتار گلخانه به سطح گلخانه‌های استان اضافه شده و امیدواریم تا پایان دولت نیز 24 هکتار دیگر به گلخانه‌های کردستان افزوده شود.

وی افزود: زیرساخت این گلخانه در سال 91 در سطح 20 هکتار ساخته شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان افزود: در فاز نخست 4.2 هکتار از گلخانه در شهرستان دهگلان به بهره‌برداری می‌رسد که برای 55نفر ایجاد اشتغال و سالانه 2هزار تن تولید محصولات کشاورزی را در بر می‌گیرد.

تعداد بازدید : 26

بازگشت           چاپ چاپ         
5.1.0.0
V5.1.0.0