يکشنبه, 29 فروردين 1400
رو عنوان : مدیر تعاون روستایی کردستان
عنوان : مطالبات گوجه‌كاران كردستانی پرداخت شد
تاريخ :
 ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ 
ساعت : ۱۱:۲۱:۵۴

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰


مطالبات گوجه‌کاران کردستانی پرداخت شد

مدیر تعاون روستایی کردستان گفت: این سازمان ۱۰۰ در صدی بهای محصول خریداری شده گوجه فرنگی‌کاران این استان را به حساب بهره‌برداران واریز کرد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، پیمان اسکندری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهریور و مهر امسال در راستای حمایت از کشاورزان کردستانی، ۲۶ هزار و  ۸۲۹ تن گوجه فرنگی در قالب هشت هزار و ۱۲۱ محموله در این استان با قیمت مصوب خریداری شده است.

وی با بیان اینکه هر کیلوگرم از این محصول به نرخ یک هزار تومان خریداری شده است اضافه کرد: کل وجه محصول خریداری شده ۲۶ میلیارد و ۸۲۹ میلیون تومان بود که هم اکنون این میزان وجه در چند نوبت به حساب بهره‌برداران واریز شده است.

مدیر تعاون روستایی کردستان با اشاره به وضعیت و نحوه خرید گوجه فرنگی بصورت حمایتی توسط دولت برای دومین سال متوالی در این استان افزود: میزان خرید امسال نسبت به میزان خرید ۲۴ هزار و ۶۷۵ تن در قالب ۶ هزار و ۷ محموله سال گذشته ۱.۲ برابر رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه در زمان پیک برداشت محصول گوجه فرنگی بازار کشش جذب این محصول تولیدی جهت تازه خوری را نداشت و قیمت آن به پایین ترین حد ممکن رسیده بود یادآور شد: سازمان تعاون روستایی به منظور حمایت از تولیدکنندگان و جلوگیری از ضرر و زیان کشاورزان اقدام به خرید حمایتی این محصول کرده است.

وی گفت: امسال محصول خریداری شده به دو کارخانه فرآوری محصول گوجه فرنگی، روژین تاک در استان‌ کرمانشاه و خرمدشت در استان کردستان انتقال داده شد تا پس از فرآوری به صورت رب اسپتیک و عرضه از طریق بورس کالا روانه بازار مصرف شود.

در سال زراعی جاری یک هزار و ۲۵۰ هکتار از اراضی استان زیر کشت محصول گوجه فرنگی رفته است و پیش بینی می‌شود با میانگین برداشت ۵۵ تُن در هر هکتار، بهره‌برداران استان حدود ۶۹ هزار تُن از این محصول امسال برداشت و روانه بازار مصرف کنند.

تعداد بازدید : 23

بازگشت           چاپ چاپ         
5.1.0.0
V5.1.0.0