رو عنوان : استاندار کردستان
عنوان : كردستان ظرفیت بالایی برای توسعه فعالیت‌های دامپروری كشور دارد
تاريخ :
 ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ 
ساعت : ۱۱:۲۳:۳۰

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

کردستان ظرفیت بالایی برای توسعه فعالیت‌های دامپروری کشور دارد

استاندار کردستان گفت: استان کردستان با توجه به شرایط آب و هوایی و توپوگرافی منطقه ظرفیت بالایی برای توسعه فعالیت‌های دامپروری کشور دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان،به نقل ازفارس، بهمن مرادنیا، در مراسم افتتاح گاوداری 6 هزار راسی قروه که با سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان احداث شده است، اظهار کرد: بنیاد مستضعفان پروژه‌های بزرگی را در راستای توسعه و گسترش امنیت عذایی کشور در دست دارد که جای تقدیر دارد.

وی افزود: کردستان به عنوان استانی که قطب تولید پروتئین کشور بوده در سال 40 هزار تن گوشت قرمز تولید می‌کند و این ظرفیت را دارد که در این حوزه پروژه‌های توسعه‌ای تعریف شود.

استاندار کردستان ادامه داد: کردستان ظرفیت‌های بسیاری برای تعریف پروژه‌هایی که در زنجیره غذایی و امنیت غذایی کشور دارند داشته و جا دارد بنیاد مستضعفان به این مسئله توجه بیشتری داشته باشد.

مرادنیا یادآور شد: در حوزه دامپروری ظرفیت‌های بالایی در کردستان وجود داشته و توسعه این بخش در کردستان در دستور کار مسئولان قرار داشته و وجود 250 واحد دامپروری و تولید روزانه 2.3 میلیون لیتر شیر می‌تواند گواه این مدعا باشد.

تعداد بازدید : 22

بازگشت           چاپ چاپ         
5.1.0.0
V5.1.0.0