عنوان : مردم كردستانی وفادارترین افراد به نظام
تاريخ :
 ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ 
ساعت : ۱۰:۵۹:۳۱

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مردم کردستانی وفادارترین افراد به نظام  

رئیس بنیاد مستضعفان کشور گفت: کردستان امروز پیکره نظام است و باید قدر آن را دانست و در واقع کردستان همواره با نظام بوده و وفادارترین مردم به نظام هم مردم کردستان هستند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان،به نقل از کردپرس، پرویز فتاح، در مراسم افتتاح پنج طرح دامپروری مربوط به بنیاد مستضعفان در سطح کشور که با حضور بهمن مرادنیا استاندار کردستان،خالد جعفری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار،محمدفرید سپری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان،سیداحمد ذکریایی نژاد معاون بهبود تولیدات دامی سازمان،حسین الماسی فرماندار شهرستان قروه،حجت الاسلام و المسلمین دکتر رستمی امام جمعه شهرستان قروه،مهدی فتحی رئیس اداره روابط عمومی سازمان و خسرو کریمی پناه مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قروه  با بیان اینکه کردستان زمینه توسعه بیشتر را دارد و به همین لحاظ از لحاظ دامپروری و کشاورزی و باغداری به این استان توجه ویژه خواهد شد، اظهار داشت: طی امسال حدود ۳۲۰ میلیارد تومان در این حوزه سرمایه‌گذاری شده که با نرخ امروز حدود ۸۰۰ میلیارد تومان ارزش دارد.

وی تاکید کرد: طرح‌هایی همانند دامپروری اگرچه حاشیه سود کمی دارد ولی چون برای مردم انجام می‌شود سرشار از بهره بوده  و رفع نیاز جامعه در شرایط سخت تحریم از مهمترین اقدامات اساسی است بنابراین نباید به سخنان نا امید کننده توجه داشت و روی این موارد تمرکز نشود.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور با اشاره به این موضوع که بخشی از شرکت‌های تحت پوشش بورسی شده و چند شرکت دیگر هم تا پایان سال وارد بورس خواهد ‌شد،  مبارزه، رفع تحریم‌ها و تولید بر مبنای شرکت‌های دانش بنیان را از جمله راهبردهای بنیاد مستضعفان برشمرد و افزود: تامین امنیت غذایی ملت باید با اتکا به توان داخلی و نه دشمنانی باشد که واکسن و دارو را هم تحریم کرده‌اند.

فتاح با تاکید بر اینکه این نهاد در حساس‌ترین فضا وارد میدان عمل شده است، اضافه کرد: طرح‌هایی همانند دامپروری اگرچه حاشیه سود کمی دارد ولی چون برای مردم انجام می‌شود سرشار از بهره بوذه   و رفع نیاز جامعه در شرایط سخت تحریم از مهمترین اقدامات اساسی است.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات حوزه دامپروری کشور، کمبود نهاده‌های دامی است، گفت: بنیاد در زمینه تولید خوراک دام وارد عمل شد و اکنون در مرحله تولید قرار داریم و امیدواریم تا چند سال آینده از نظر واردات نهاده‌های دامی به خودکفایی کامل برسیم و حتی زمینه صادرات را هم فراهم کنیم.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور  با اشاره به اینکه اجرای طرح‌های موفق بنیاد مستضعفان با هماهنگی کامل با مدیران دولتی انجام شده است، تاکید کرد: توصیه ما به همه مدیران این است که این هماهنگی را به عنوان رمز موفقیت به کار گیرند.

فتاح با بیان اینکه این نهاد در زمینه صنعت دامپروری، زراعت و کشاورزی وارد عمل شده است، افزود: این طرح‌ها با اقتصاد مقاومتی و کار جهادی همخوانی کاملی دارد و در این زمینه بهره‌گیری از نیروهای مومن جوان انقلابی اصل اساسی برای موفقیت هستند.

وی یکی دیگر از طرح های بنیاد مستضعفان را محرومیت زدایی از مناطق محروم کشور اعلام کرد و گفت: از آنجا که کولبران از جامعه هدف بنیاد مستضعفان به شمار می روند، ۶۰ میلیارد تومان در حوزه محرومیت‌زدایی و ۴۰ میلیارد تومان وام بدون سود و کارمزد برای اشتغال در سروآباد به عنوان منطقه هدف بنیاد پرداخت خواهد شد.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور  با بیان اینکه در زمینه کمک به اقشار آسیب دیده از کرونا هم دیروز ۱۰ هزار بسته معیشتی با همراهی سپاه توزیع شد. تاکید کرد: به دشمن حق می‌دهیم که از این کارهای بزرگ غضبناک باشد چون می‌داند راه قطع تحریم‌ها به واسطه همین اقدامات بزرگ است.

فتاح استفاده از ظرفیت های مناسب در شرایط تحریم ها را کاری بزرگ دانست و یادآور شد: آمریکا برای سومین بار بنده و ۴۵ شرکت بنیاد مستضعفان را تحریم کرد و دلیل این امر هم به خاطر کارهای بزرگی است که بنیاد برای قطع وابستگی به خارج انجام داده است.

وی خاطر نشان شد: امروز آمریکا گرفتار بلایی است که قصد داشت بر سر ایران بیاورد و قاتل سردار سلیمانی باید هر روز در عذاب بزرگی است، هرچند که انتقام سخت در راه است.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور  با بیان اینکه جواب تحریم را با حرف و صحبت مذاکره نمی‌شود داد، اضافه کرد: باید در میدان عمل وارد شد و با اتکا بر خدا و توانمندی‌های داخلی راه جهاد و مقاومت را ادامه داد.

فتاح با اشاره به اینکه طرح‌هایی که امروز به بهره‌برداری رسید، ۳۵۰ میلیارد تومان ارزش سرمایه گذاری دارد افزود: این طرح‌ها در سطح تراز بین المللی انجام شده و در کنار آن برخورداری از چرخه تولید از خوراک‌دام، پرورش دام شیری و گوشتی تا تبدیل به لبنیات تکمیل است.

تعداد بازدید : 7

بازگشت           چاپ چاپ         
5.1.0.0
V5.1.0.0