رو عنوان : مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی کردستان
عنوان : بیش از ۲۲ هزار هكتار اراضی كردستان رفع تداخل شد
تاريخ :
 ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ 
ساعت : ۹:۱۵:۷

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

بیش از ۲۲ هزار هکتار اراضی کردستان رفع تداخل شد

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: امسال در نتیجه اقدامات ساماندهی اراضی کشاورزی و ملی ۲۲ هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی این استان تعیین تکلیف و رفع تداخل شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، به نقل از ایرنا، پیمان ملکی، اظهار داشت: امسال در این راستا ۶۲ فقره پرونده در شورای اصلاحات ارضی استان طرح و در نهایت مالکیت و سند کشاورزی برای ۱۸۴ مورد پلاک به مساحت ۵۱۳ هکتار صادر شده است.

وی اضافه کرد: همچنین در راستای اجرای ماده ۵۴ قانون رفع موانع تولید و ارتقای نظام مالی دولت تاکنون ۲ پلاک به مساحت ۲۲ هزار و ۷۰۰  هکتار رفع تداخل شده است.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی کردستان یادآور شد: ابتدای اجرای ماده ۵۴ قانون رفع موانع تولید تا کنون در این استان حدود ۲۹۸ هزار هکتار از اراضی این استان رفع تداخل شده است.

وی افزود: این میزان شامل رفع تداخل شده شامل ۱۶۷ هزار هکتار به عنوان اراضی ملی تثبیت شده و ۱۳۱ هزار هکتار نیز به عنوان اراضی غیر ملی تشخیص و تثبیت شده است.

242هکتار اراضی ملی به سرمایه گذاران واگذار شد

ملکی با بیان اینکه حوزه واگذاری اراضی منابع ملی  از دیگر عملکردهای این مدیریت است، گفت: در این راستان ۲۲ پرونده واگذاری اراضی به طرح‌های وابسته به کشاورزی و غیرکشاورزی به مساحت ۱۳۷ هکتار مورد بررسی و تایید قرار گرفته است.

وی افزود: همچنین به منظور توسعه باغات با واگذاری اراضی ملی به ۴۶ پرونده به میزان ۱۰۵  هکتار موافقت شده و به اراضی واگذار شده قبلی به تعداد ۶۰۶ پرونده به میزان یک هزار و ۴۵۳ هکتار نظارت شده است.

۱۹۷ بنای غیر مجاز شناسایی شد

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی کردستان تاکید کرد: در حوزه اقدامات حقوقی و قضایی  ۱۹۷ مورد ساخت و ساز غیرمجاز به مساحت ۶ هکتار شناسایی و ۸۸ مورد به مساحت هفت هزار متر مربع به استناد تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفاظت اراضی قلع و قمع شد.


تعداد بازدید : 17

بازگشت           چاپ چاپ         
5.1.0.0
V5.1.0.0