عنوان : برداشت محصولات پاییزه باغی توسط 40هزار بهره بردار
تاريخ :
 ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ 
ساعت : ۱۲:۶:۵۵

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برداشت محصولات پاییزه باغی توسط 40هزار بهره بردار

40هزار بهره بردار باغات این استان هم اکنون مشغول برداشت محصولات پاییزه خود از سطح بیش از ۲۲ هزار هکتار اراضی باغی هستند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، به نقل از صداوسیمامرکز کردستان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: محصولات تولیدی پاییزی در باغات این استان شامل انگور، گردو، انار، به، سیب و زالزالک است.

فریدسپری گفت: سطح کشت انگور باغات این استان شامل ۱۱ هزار و ۵۰۰ هکتار، باغات گردو هفت هزار و ۴۲۶ هکتار، ۲ هزار و ۱۰۰ هکتار سیب، ۶۲۳ هکتار به و ۱۱۹ هکتار زالزالک است که بیشترین میزان تولید محصول پاییز انگور با تولید ۷۵ هزار تن است که برداشت آن از اواسط مرداد آغاز شده و تا پایان آبان نیز ادامه دارد.

وی  میزان تولید گردو در باغات این استان را ۱۸ هزار و ۵۰۰ تن، انار ۹ هزار تن، (به) پنج هزار و ۷۰۰ تن، سیب درختی ۳۰ هزار تن و زالزالک را ۵۰۰ تن اعلام کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به اینکه نهال بسیای از باغات این استان به صورت مخلوط کشت شده است، افزود: پیش‌بینی می‌شود ۴۰ هزار نفر از بهره‌برداران این استان در برداشت محصولات پاییزه از باغات مشغول کار باشند.


تعداد بازدید : 29

بازگشت           چاپ چاپ         
5.1.0.0
V5.1.0.0