رو عنوان : رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان :
عنوان : ده هزار میلیارد ریال طرح كشاورزی كردستان در انتظار تامین سرمایه است
تاريخ :
 ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ 
ساعت : ۱۰:۱۱:۲۱

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

ده هزار میلیارد ریال طرح کشاورزی کردستان در انتظار تامین سرمایه است

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: هم اکنون طرح‌های مختلف سرمایه گذاری در این استان وجود دارد که برای ورود به عرصه تولید نیازمند تامین سرمایه ۱۰ هزار میلیارد تومانی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، محمد فرید سپری در جلسه تامین سرمایه‌گذاری مالی طرح‌های کشاورزی اظهار داشت: تاکنون هشت هزار و ۴۸۰ میلیارد ریال از ۱۰ هزار میلیارد ریال سرمایه مورد نیاز بخش کشاورزی این استان به همراه توجیه طرح برای معرفی به بانک‌های عامل نهایی شده‌ است.

وی اضافه کرد: این طرح‌ها در بخش‌های سرمایه گذاری زراعت، شیلات، دام و طیور، صنایع کشاورزی و دیگر زیر بخش‌هاست که با ارائه طرح‌های کلان با ثبت در سامانه سرمایه گذاری وزارت جهاد کشاورزی نیازمند تلاش و همکاری بیشتر بانک‌ها برای بهره مندی از تسهیلات هستند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان افزود: برای رسیدن استان به توسعه اقتصادی ضروری است طرح‌های بزرگ با توجیه اقتصادی بیشتر در اولویت قرار گیرند و باید بانک‌های عامل بیش از پیش در حمایت از کشاورزی قراردادی اقدام و طرح‌های کوچک را به سمت بزرگ سوق داده و در راستای پرداخت تسهیلات سرمایه‌گذاری تسهیل و تسریع ایجاد کنند.

وی یادآور شد: امروز بانک‌های عامل در کنار بخش کشاورزی نقش پراهمیتی در توسعه این بخش ایفا کرده‌اند لذا باید با همت و تلاش بیشتر در راستای رفع مشکلات سرمایه گذاری در استان اقدام شود و به نوعی همت جهادی در این اقدام ارزشمند را می‌طلبد.

استان کردستان به دلیل داشتن بیش از یک میلیون و ۱۱۰ هزار هکتار زمین قابل کشت مرغوب و مستعد یکی از قطب‌های تولید محصولات کشاورزی به ویژه گندم در غرب کشور به شمار می رود.

در سال زراعی گذشته حدود ۵۵۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی کردستان زیر کشت پاییزه رفته بود.


تعداد بازدید : 64

بازگشت           چاپ چاپ         
5.1.0.0
V5.1.0.0