رو عنوان : مدیر مکانیزاسیون جهاد کشاورزی کردستان
عنوان : پلاك ۱۱ هزار دستگاه ادوات كشاورزی در كردستان تعویض می‌شود
تاريخ :
 ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ 
ساعت : ۱۲:۱۰:۴۱

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

پلاک ۱۱ هزار دستگاه ادوات کشاورزی در کردستان تعویض می‌شود

مدیر مکانیزاسیون جهاد کشاورزی کردستان گفت: از دی سال گذشته تاکنون عملیات پلاک گذاری برای ۱۱ هزار دستگاه ادوات کشاورزی در این استان آغاز و ۸۷۶ پلاک نیز نصب شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان،به نقل از ایرنا، حسین‌آقا عزیزی، اظهار داشت: هم اکنون در این استان ۲۹ هزار دستگاه انواع ادوات کشاورزی از جمله تراکتور و کمباین فعالیت دارد که صاحبان ۱۶ هزار مورد از این دستگاه‌ها در ۲ مرحله نسبت به پلاک گذاری اقدام کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه مرحله سوم پلاک گذاری ادوات کشاورزی از دی ماه امسال شروع شده و تاکنون مراحل پلاک گذاری ۸۷۶ دستگاه به اتمام رسیده است، افزود: ۱۱ هزار پرونده در این ارتباط تکمیل شده و در اختیار پلیس راهنمایی و رانندگی برای اخذ پلاک قرار گرفته است.

مدیر مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به اینکه پلاک گذاری بخاطر شرایط پیش آمده (شیوع بیماری کرونا) و تعطیلی مراکز تعویض به تاخیر افتاده است، یادآور شد: ۹ هزار و هشت دستگاه از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی مورد بازدید قرار گرفته که از این تعداد،  چهار هزار و ۷۳۳ دستگاه از سوی پلیس به مراکز تعویض پلاک معرفی شده است.

وی اضافه کرد: هم اکنون به صورت میانگین روزانه ۳۰۰ پرونده در استان تشکیل می‌شود که شهرستان‌بانه ۱۰۰ درصد تعهد خود در تشکیل پرونده را به اتمام رسانده و شهرستان های بیجار و دیواندره نیز عملکرد کمی دارشته‌اند.

عزیزی گفت: با توجه به اینکه بر اساس دستورالعمل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی مقرر است امسال سوخت بخش ماشین‌های کشاورزی از طریق کارت بانکی توزیع شود لازمه این کار شماره گذاری تمام تراکتورها و کمباین‌ها بدون محدودیت سنی این ماشین آلات است.

وی تاکید کرد: این سازمان با همکاری و پیگیری استانداری و سایر ارگان‌های ذیربط استان موفق به اخذ بخشودگی جریمه بیمه شخص ثالث سال‌های گذشته این ماشین‌آلات تا سه ماه دیگر یعنی آخر فروردین سال ۹۹ شده است.

عزیزی افزود: با توجه به فرصت زمانی محدود به منظور بهره‌مندی مالکان تراکتور و کمباین که تاکنون نسبت به شماره گذاری این وسایل و هر نوع ماشین کشاورزی خود گردان اقدام نکرده‌اند، می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.

وی اظهار داشت: مقرر شده معاونت راهنمایی و رانندگی و موسسه راهگشا با هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی کردستان نسبت به انجام مقدمات اجرای طرح اقدام و تاریخ شروع اجرای طرح را از طریق تعاونی تراکتورداران و کمباین داران اعلام کنند.


تعداد بازدید : 25

بازگشت           چاپ چاپ         
5.1.0.0
V5.1.0.0