عنوان : بازدید رئیس سازمان جهادكشاورزی استان كردستان از اراضی پایاب سد عباس آباد و مزرعه تحت كشت سیب زمینی شهرستان بانه
تاريخ :
 ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ 
ساعت : ۱۰:۲۵:۳۲

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

بازدید رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کردستان از اراضی پایاب سد عباس آباد و مزرعه تحت کشت سیب زمینی شهرستان بانه

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان ، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کردستان وهیئت همراه ایشان از اراضی پایاب سد عباس آباد و مزرعه تحت کشت سیب زمینی به مساحت ۱۱۰هکتار،شهرستان بانه بازدید کردند.

در حاشیه این بازدید،محمد فرید سپری،رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان اظهار داشت: که ۷۶۰ هکتار از اراضی شهرستان بانه به صورت آبیاری تحت فشار (بارانی و قطره ای)می باشد که عمدتاً به‌صورت بارانی است.

وی اذعان کرد: پروژه آبیاری اراضی سد عباس آباد  شهرستان بانه که به صورت تعاونی شامل ۱۲۵ بهره بردار و ۲۳۶ هکتار میباشد به صورت آبیاری تحت فشار انجام می‌شود.

سپری افزود: ۸۵ درصد از هزینه های آبیاری تحت فشار که به مبلغ ۳ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان میباشد به صورت وام بلاعوض توسط دولت پرداخت شده و مابقی به صورت همیاری توسط کشاورزان پرداخت شده است.

وی   همچنین  بیان کرد: ۱۱۰ هکتار از اراضی عباس‌آباد زیر کشت محصول سیب زمینی قرار گرفته که آبیاری آن  به صورت  تحت فشار بارانی  وبا استفاده از خط انتقال لوله آب از سد عباس آباد با مشارکت جهاد  کشاورزی انجام گرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان در ادامه  از تلاش و اقدامات مدیریت  آب منطقه ای استان کردستان  برای همکاری در پروژه های آبیاری  کشاورزی  تقدیر و تشکر نمود و اذعان داشت: که در صورت هماهنگی و همکاری دستگاه‌های اجرایی در مرحله شروع پروژه های آب و خاک هزینه‌های بسیار کمتری نصیب دولت می شود و مصرف برق نیز با استفاده از پروژه های جدید و نوین آبیاری بسیار بهینه می گردد.

در این بازدید ضمن بررسی مشکلات دسترسی کشاورزان  به آب  اراضی کشاورزی مورد نیاز ، مسئله تکمیل میزان باقیمانده انتقال آب از سد عباس آباد به شهر بانه نیز مورد بررسی و گفتگو قرار گرفت و مقرر شد در اسرع وقت نسبت به بهره‌مندی کشاورزان این منطقه  اقدام و در خصوص تکمیل انتقال آب از سد عباس آباد به شهر بانه نیز با توجه به خرید قبلی لوله انتقال آب در اسرع وقت  عملیات حفر کانال و لوله گذاری نیز اجرایی شود.
تعداد بازدید : 35

بازگشت           چاپ چاپ         
5.1.0.0
V5.1.0.0