عنوان : تولید ۱۸۰۰ تن عسل در كردستان؛ مسئولان ‌توسعه صنعت پرورش زنبور عسل را فراهم كنند‌
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ 
ساعت : ۱۱:۱۱:۴۲

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

تولید ۱۸۰۰ تن عسل در کردستان؛ مسئولان ‌توسعه صنعت پرورش زنبور عسل را فراهم کنند‌

امسال ۱۸۰۰ تن عسل در استان تولید شده و انتظار می‌رود مسئولان به‌جای بی‌تفاوتی و اظهارات تکراری زمینه افزایش و توسعه صنعت زنبورعسل را در کردستلن فراهم کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان نخستین جشنواره منطقه‌ای زنبور عسل و فرآورده‌های آن با حضور مسئولان و زنبورداران استان‌های آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، ایلام، زنجان، کردستان، کرمانشاه و همدان در این شهر برگزار شد.

این جشنواره باهدف توسعه صنعت زنبورداری و صنایع جانبی در منطقه، معرفی فرآورده‌های زنبورعسل و مزایای آن، نقش صنعت زنبورداری در ایجاد اشتغال پایدار، ترویج مزایای زنبورعسل در گرده‌افشانی در باغات؛ مراتع؛ مزارع و تعامل هرچه بیشتر زنبورداران در مریوان برگزار شد.

خالد جعفری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان ظهر امروز در این جشنواره ضمن قدردانی از متولیان برگزاری، زنبورداران و غرفهداران اظهار داشت: امسال یکهزار و 800 تن عسل در کردستان تولید شد.

وی افزود: امسال زنبورداران کردستانی با شکستن رکورد، میزان تولید این محصول را با حدود 400 تن افزایش به یکهزار و 800 تن رساندند.

وی برگزاری این جشنواره نقطه عطفی در توسعه صنعت زنبورداری استان دانست و گفت: انتظار می‌رود زنبورداران زمینه افزایش و توسعه صنعت پرورش زنبورعسل را در کردستان فراهم کنند.

وی تاکید کرد: باید تلاش برای افزایش کمی و کیفی زنبورعسل و تولید سایر فرآورده‌های آن در استان رواج یابد تا موجب اشتغال و افزایش درآمد بخش و تولید و توسعه پایدار شود.

جعفری  به نقش و جایگاه کشاورزی در زندگی مردم پرداخت و یادآور شد: کشاورزی می‌تواند محور توسعه اقتصادی استان کردستان باشد.تعداد بازدید : 30

بازگشت           چاپ چاپ         
5.1.0.0
V5.1.0.0