عنوان : اولین جشنواره منطقه‌ای عسل مریوان برترین‌های خود را شناخت
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ 
ساعت : ۹:۱۷:۲۲

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

اولین جشنواره منطقه‌ای عسل مریوان برترین‌های خود را شناخت

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، اولین جشنواره منطقه‌ای عسل و فرآورده‌های آن که با حضور تولیدکنندگان این محصول از هفت استان شمالغرب و غرب کشور به میزبانی مریوان برگزار شد با معرفی برترین‌ها بکار خود پایان داد.

این جشنواره با حضور فروغ السادات بنی هاشم مشاور و مدیرکل توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری وزارت جهاد کشاورزی،  مشیر غفاری مسئول توسعه صنعت زنبورداری کشور و حسین فیروزی معاون هماهنگی استانداری کردستان و مسئولان جهاد کشاورزی و مسئولان شه رستان مریوان در سالن نشاط این شهر برگزار شد.

جشنواره در سه بخش برترین‌های خود را شناخت که برترین تولید کنندگان کمی و کیفی عسل جواد دولابی از کردستان، محمد علی باخور از آذربایجان شرقی و علی موسی‌بیگی از ایلام بودند.

در بخش اصلاح نژاد و پرورش ملکه زنبور عسل نیز محمد توسلی از  کردستان،  اباثت رحمانی از زنجان و رسول قزوینه از کرمانشاه و در بخش تولید ژل رویال نبی‌اله کریمی از زنجان،  برهان تاری از کردستان و بهروز شیرزاد از آذربایجان غربی حائز رتبه‌های برتر شدند.

در این جشنواره تولید کنندگانی از استان های کردستان، آذربایجان شرقی و غربی، همدان،  کرمانشاه و ایلام حضور داشتند.

خانم خاور کریمی، ریبا ویسی، عابد رایگان و سامان محمد نژاد به عنوان تولید کنندگان برتر و موسی شریفی به عنوان زنبوردار نمونه استان کردستان که در برگزاری این جشنواره یاور دست اندرکاران بودند نیز در این مراسم تجلیل شدند.
تعداد بازدید : 38

بازگشت           چاپ چاپ         
5.1.0.0
V5.1.0.0