عنوان : نمایشگاه عسل منطقه غرب كشور در مریوان گشایش یافت
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ 
ساعت : ۱۴:۳:۷

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

نمایشگاه عسل منطقه غرب کشور در مریوان گشایش یافت

نمایشگاه عسل منطقه غرب و شمالغرب کشور با حضور تولیدکنندگانی از هفت استان در مریوان گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، این نمایشگاه در محل سالن نشاط آموزش و پرورش مریوان در ۱۶ غرفه با حضور تولیدکنندگان عسل هفت استان کشور شامل آذربایجان شرقی و غربی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، کرمانشاه و ایلام گشایش یافت.

مدیر جهاد کشاورزی مریوان در حاشیه برپایی این نمایشگاه به خبرنگار ایرنا گفت: این شهرستان پس از برگزاری سه دوره موفق جشنواره استانی عسل برای اولین بار میزبان جشنواره منطقه‌ای غرب و شمال‌غرب کشور شده که نمایشگاه عسل نیز از برنامه های جنبی آن است.

سید عزیز هاشمی افزود: این نمایشگاه صبح و عصر روزهای ۱۳ تا ۱۵ آبان دایر شده که تولید کنندگان برتر هر استان شرکت کنننده در آن دارای یک غرفه است.

وی اضافه کرد: ۹ غرفه دیگر نیز به نمایشگاه مسابقه نقاشی با آثار ۸۰۰ کودک کردستانی،  حمایت از سرمایه گذاری بخش صنعت زنبور عسل، غرفه‌های آموزش تلقیح مصنوعی ملکه زنبور عسل، مکمل های غذایی این طیور و معرفی نوع جدید کندوی فوم اختصاص یافته است.

مدیر جهاد کشاورزی مریوان یادآور شد: برگزاری کارگاه های آموزشی زهر گیری زنبور عسل، بره موم، تولید ژل رویال، رونمایی تمبر اختصاصی، نامگذاری خیابان و پرده برداری از تندیس زنبور عسل از دیگر برنامه‌های جنبی این نمایشگاه است.

هاشمی اضافه کرد: فردا نیز نفرات برتر این جشنواره در سه رشته بهترین تولید کننده کمی و کیفی عسل، ژل رویال و ملکه زنبور عسل تجلیل می شوند.

وی افزود: تولید سالانه حدود ۲۰۰ تن عسل طبیعی و سالم، فعالیت ۶۷۰ نفر زنبور دار و برگزاری موفق سه دوره جشنواره استانی از عمده دلایل برگزاری جشنواره منطقه ای در شهر مریوان است.

تعداد بازدید : 40

بازگشت           چاپ چاپ         
5.1.0.0
V5.1.0.0