عنوان : صدو41 میلیارد ریال عسل در سروآباد تولید شد
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ 
ساعت : ۱۳:۴۶:۱۴

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

۱۴۱ میلیارد ریال عسل در سروآباد تولید شد

مدیر جهاد کشاورزی سروآباد گفت: امسال ۱۰۰ تن عسل به ارزش ریالی بیش از ۱۴۱ میلیارد در این شهرستان تولید و در بازار عرضه شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، محمد رحیمی اظهار داشت: امسال تولید عسل در شهرستان سروآباد نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲ برابر افزایش داشت که براساس آمارگیری این میزان عسل از ۱۱ هزار و ۴۳۴ کلنی زنبور شامل یک هزار و ۴۶۸ کلنی مدرن و ۹۶۹ کلنی بومی برداشت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی سروآباد یادآور شد: در مجموع امسال از کلنی های مدرن زنبور عسل شهرستان ۹۶ هزار کیلوگرم و از کلنی های بومی و سنتی نیز چهار هزار کیلو عسل برداشت و روانه بازار مصرف شده است.

وی اضافه کرد: تعداد ۶۱۶ نفر بهره بردار در شهرستان سروآباد مشغول کار زنبورداری، تولید عسل و سایر محصولات اصلی مرتبط با زنبور عسل نظیر ژل رویال هستند.

رحیمی افزود: این شهرستان به لحاظ شرایط آب و هوایی مناسب، کوهستانی،  بارندگی های خوب، مراتع مناسب، باغات و کشت محصولات زراعی و همچنین امکان کوچ شلاق و ییلاق زنبورداران در بیشتر ایام سال و از همه مهمتر بالا بودن کیفیت عسل تولیدی زمینه مناسبی برای توسعه زنبورداری و تولید عسل در استان کردستان دارد.
 

تعداد بازدید : 16

بازگشت           چاپ چاپ         
5.1.0.0
V5.1.0.0