عنوان : ادغام دانش تئوریك و علم زنبورداری برای توسعه این صنعت لازم است
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ 
ساعت : ۱۳:۴۳:۴۱

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

ادغام دانش تئوریک و علم زنبورداری برای توسعه این صنعت لازم است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: کشورمان از گذشته دارای دانش تئوریک زنبورداری بوده ولی توسعه موفقیت آمیز این صنعت نیازمند ادغام علوم تئوری و علمی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، حسین فیروزی در نخستین جشنواره منطقه‌ای عسل و فرآورده‌های آن در مریوان اظهار داشت: این یک همایش جمعی برای قدردانی و قدرشناسی از نعمات الهی با زبان جمعی است که شاکر نعمت های پروردگار باشیم.

وی اضافه کرد: یکی از دستاوردهای این همایش جمعی ارسال بیشتر از ۸۰۰ اثر از خردسالان استان به این جشنواره است که نشان از گام‌های صحیح دست اندرکاران در فرهنگ سازی از اصلاح الگوی مصرف دارد.

معاوت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان افزود: زنبور عسل که از زندگی جمعی برخوردار بوده و دریافت و ارایه خدمت را در اولویت کاری خود قرار داده است به طوری که در قبال برداشت شهد گل با گرده افشانی به آن خدمت کرده و  بیشترین سهم برداشت خود را به عنوان عسل در اختیار سایر موجودات قرار می‌دهد.

فیروزی یادآور شد: این درس بزرگی است که انسان به عنوان موجود اجتماعی همانند زنبور عسل در قبال هر خدمتی که می‌گیرد باید خدمتی دیگر را به جامعه ارایه کند.

وی با بیان اینکه بهره برداران صنعت زنبور عسل به توسعه کشاورزی پایدار در جامعه خدمت می‌کنند، گفت: این جشنواره بهترین فرصت برای ادغام دانش تئوریک بومی با دانش علمی صنعت زنبور داری است.


تعداد بازدید : 19

بازگشت           چاپ چاپ         
5.1.0.0
V5.1.0.0