رو عنوان : رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان
عنوان : شبكه گسترده مراكز جهاد كشاورزی توان عملیاتی كردن طرح های پیشران را فراهم كرده است
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ 
ساعت : ۹:۵۱:۱۸

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان

شبکه گسترده مراکز جهاد کشاورزی توان عملیاتی کردن طرح های پیشران را فراهم کرده است

شرایط اعتباری مناسب در سالهای 90 تا 92 منجر به توسعه مرغداری در کردستان شد

جعفری گفت: شبکه گسترده مراکز جهاد کشاورزی امروز به عنوان یک فرصت در اختیار این بخش قرار دارد و  با مدیریت پهنه های کشاورزی توان عملیاتی کردن طرح های پیشران را فراهم کرده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، خالد جعفری در جلسه مشترک با سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان که با موضوع اقتصاد مقاومتی و بررسی سایر طرحهای افتصادی بخش کشاورزی برگزار شد اظهار کرد: طرح های اقتصاد مقاومتی در استان کردستان در مقایسه با سایر استان ها کشور وضعیت بسیار مطلوب تری دارد و امیدواریم این طرح ها در آینده منجر به توسعه بخش کشاورزی استان شوند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر به لحاظ اقتصادی و تامین اعتبارات پروژه ها در شرایط سختی قرار داریم گفت: ما در زمانی که رونق اقتصادی در کشور حاکم بود و اعتبارات خوبی برای بخش کشاورزی تخصیص می یافت نهایت استفاده را برده ایم و سرمایه گذاری های خوبی در بخش کشاورزی استان صورت گرفت.

جعفری تصریح کرد: بیشترین بهره برداری از اعتبارات توسعه مرغداری های استان در سال های 90 تا 92 بوده که از شرایط خوب اعتباری موجود در آن زمان استفاده کردیم.

جعفری با تاکید بر اینکه هم توان و هم  ظرفیت سرمایه گذاری و اشتغال و کارآفرینی در بخش کشاورزی وجود دارد، اذعان کرد در سال گذشته از اعتبار ت اشتغال پایدار روستایی توانستیم 176 میلیارد تومان در بخش کشاورزی جذب و سرمایه گذاری کنیم.

وی تصریج کرد: با درک وضعیت اقتصادی موجود در کشور، برنامه عملیاتی تولید و اشتغال در بخش کشاورزی را با هزاران ساعت کار کارشناسی تدوین کرده ایم و این طرح ها  نقشه راه مناسبی برای توسعه همه جانبه بخش کشاورزی استان است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با تاکید بر اینکه ظرفیت و شرایط افزایش تولید گوشت قرمز در کردستان وجود دارد خاطرنشان کرد: چهارمین واحد پرورش گاو سمینتال در کشور با مشارکت سازمان اقتصادی کوثر در راستای طرح افزایش گوشت قرمز در کردستان ایجاد خواهد شد.

وی از برنامه سازمان جهاد کشاورزی کردستان برای افزایش تولید گوشت ماهی در سال 98 تا 3700 تن خبر داد و تاکید کرد: بایدروند تخصیص آب به مزارع پرورش ماهیان سردآبی با سرعت بیشتری صورت بگیرد زیرا ایجاد مزاع پرورش ماهی در کردستان با استقبال خوبی روبرو بوده است.

جعفری ادامه داد: کارهای خوبی برای پرورش و فرآوری ماهیان سردآبی در استان صورت گرفته و کارخانه تولید خوراک آبزیان در سنندج شروع به کار کرده و واحدهای بسته بندی وصادراتی گوشت ماهی در استان فعالیت مناسبی دارند.
تعداد بازدید : 39

بازگشت           چاپ چاپ         
5.1.0.0
V5.1.0.0