عنوان : مریوان میزبان نخستین جشنواره منطقه ای عسل است
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ 
ساعت : ۸:۴۲:۴۶

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مریوان میزبان نخستین جشنواره منطقه ای عسل است

شهرستان مریوان پس از برگزاری سه دوره موفق جشنواره استانی عسل، آبان امسال برای اولین بار میزبان جشنواره منطقه ای غرب و شمالغرب کشور است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان کردستان، مدیر جهاد کشاورزی مریوان، اظهار داشت: این جشنواره ۱۳ و ۱۴ آبان سال جاری در این شهرستان و در جوار دریاچه زریبار با حضور تولید کنندگان برتر عسل هفت استان کردستان، آذربایجان شرقی و غربی، زنجان، همدان، کرمانشاه و ایلام برگزار میشود.

سید عزیز هاشمی اضافه کرد: نفرات برتر این جشنواره در سه رشته بهترین تولید کننده کمی و کیفی عسل، ژل رویال و ملکه زنبور عسل انتخاب میشوند و در آخرین روز نمایشگاه از سه نفر برتر هر بخش تجلیل به عمل میآید.

وی با بیان اینکه نمایشگاه عرضه عسل و محصولات وابسته به این فرآورده با حضور تولیدکنندگان هفت استان حاضر برگزار میشود، گفت: نمایشگاه عسل تولیدکنندگان شهرستان از ۲۰ تا ۳۱ شهریور در راستای این جشنواره برگزار و در آن تولیدات زنبورداران شهرستان مریوان در ۱۴ غرفه به صورت مستقیم عرضه شد.

هاشمی افزود: تولید سالانه حدود ۲۰۰ تن عسل طبیعی و سالم، فعالیت ۶۷۰ نفر زنبور دار و برگزاری موفق سه دوره جشنواره استانی از عمده دلایل برگزاری جشنواره منطقه ای در شهر مریوان است.
تعداد بازدید : 27

بازگشت           چاپ چاپ         
5.1.0.0
V5.1.0.0