رو عنوان : معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان
عنوان : برنامه های هفته پدافند غیرعامل متنوع تر و باكیفیتر از سالهای گذشته برگزارمی شود
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۶/۱۶ 
ساعت : ۱۳:۲۵:۵۷

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان

برنامه های هفته پدافند غیرعامل متنوع تر و باکیفیتر از سالهای گذشته برگزارمی شود

پیشداد گفت: برنامه های هفته پدافند غیرعامل در سال جاری،  متنوع تر و باکیفیتر از سالهای گذشته برگزارمی شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، محمد پیشداد امروز در جلسه کارگروه زیستی بخش کشاورزی که به مناسبت برنامه ریزی برای هفته پدافند غیرعامل برگزار شد اظهار کرد: عمده ترين هدف پدافند غيرعامل، ايمن سازي و کاهش آسيب پذيري زيرساخت هاي مورد نياز مردم است تا بتدريج شرايطي را براي امنيت ايجاد نمايد و در بخش کشاورزی این ایمن سازی باید در اولویت امور قرار بگیرد.

وی افزود: بطور کلی پدافند غیر عامل مجموعه ای از اقدامات غیرمسلحانه اطلاق می شود که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیتهای ضروری و تسهیل مدیریت بحران درمقابل تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن میباشد.

وی در خصوص اهمیت پدافند غیر عامل در بخش کشاورزی گفت: به وسیله  مجموعه اقدامات پیشگیرانه در حوزه دام و زراعت می توان قدرت اثر تهدیدات را کاهش و آستانه آسیب پذیری بخش کشاورزی را افزایش داد و  میزان خسارات و تلفات احتمالی ناشی از تهدیدات را به حداقل ممکن کاهش داد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان در ادامه با اشاره به اینکه بخش کشاورزی از حساسیت ویژه ای در کشور برخوردار است، تصریح کرد:  پدافند غیرعامل در حفظ سلامت و تثبیت وضعیت تولیدات کشاورزی بسیار مؤثر است و با بسیج امکانات و منابع و ارتقای آن در جهت جلوگیری و پیشگیری از حوادث و عوامل بحران ساز می تواند گام مهمی در به ثمر رساندن اهداف پدافند غیر عامل در بخش کشاورزی برداشت.

پیشداد تصریح کرد: مطالعات در خصوص پدافند غیر عامل دراستان کردستان  در حال انجام است و نتایج آن به زودی اعلام خواهد شد.

وی اذعان کرد: کلنگ زنی ساختمان قرنطینه محصولات کشاورزی در مرز باشماق، برگزاری مانور در تعدادی از سیلوها و مراکز تهیه بذر استان، بازدید از کشتارگاه های دام وطیور، برگزاری دوره های آموزشی در خصوص پدافند غیر عامل برای همکاران و بهره برداران بخش در موضوعات گوناگون از جمله برنامه های شاخص مجموعه جهاد کشاورزی در هفته پدافند غیر عامل خواهد بود.

پیشداد تاکید کرد: با توجه به اینکه کردستان در نوار مرزی کشور قرار گرفته  باید تدابری لازم در خصوص جلوگیری از ورود هرگونه آفات و بیماری از طریق مرزهای استان اندیشیده شود و آمادگی لازم در جهت حملات بیوتروریستی داشته باشیم.

وی افزود:  باید برنامه ها و مانورهایی در خصوص اتفاء حریق و حراست از جنگلهای زاگرس این سرمایه ملی، توسط اداره کل منابع طبیعی استان برگزار و آمادگی لازم برای خاموش کردن هرگونه آتش سوزی در مراتع و جنگلهای استان وجود داشته باشد.

گفتنی است:  8 الی 14 آبان ماه سال جاری به عنوان هفته نکوداشت  پدافند غیر عامل در کشور نامگذاری شده است.تعداد بازدید : 36

بازگشت           چاپ چاپ         
5.1.0.0
V5.1.0.0