رو عنوان : مدیر تعاون روستائی کردستان:
عنوان : گوجه فرنگی با نرخ ۱۱۵۰ تومان برای حمایت از كشاورز خریداری می شود
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ 
ساعت : ۹:۴۵:۴۷

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیر تعاون روستائی کردستان:

گوجه فرنگی با نرخ ۱۱۵۰ تومان برای حمایت از کشاورز خریداری می شود

مدیر تعاون روستائی کردستان گفت:خرید حمایتی گوجه فرنگی از روز شنبه دوم شهریور ماه با نرخ مصوب برابر دستور العمل های ابلاغی آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، پیمان اسکندری اظهار داشت: با توجه به کاهش قیمت گوجه فرنگی و به منظور جلوگیری از ضرر و زیان کشاورزان و از بین رفتن انگیزه تولید این محصول، سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به نمایندگی از دولت اقدام به خرید حمایتی محصول کشاورزان می کند.

وی افزود: به تبع آن سازمان تعاون روستائی استان های هدف نیز از جمله استان کردستان نسبت به خرید حمایتی گوجه فرنگی در قالب ساز و کار تعریف شده اقدام خواهند کرد.

مدیر تعاون روستائی کردستان ادامه داد: در این راستا این تعاونی نسبت به خرید با رعایت سقف قیمت هزار و ۱۵۰ تومان به ازای هر کیلوگرم محصول با سبد یکبار مصرف تحویل درب کارخانه (مرکز خرید) اقدام کرده و بهای محصول خریداری شده را به حساب کشاورز واریز می کند.

اسکندری یاداور شد: در حال حاضر کشت گوجه فرنگی برابر اعلام سازمان جهاد کشاورزی استان در سطح زیر کشت هزار و ۸۰۰ هکتار انجام شده و پیش بینی محصول تولیدی ۱۲۰ هزار تن است و با این حساب میزان تولید در هر هکتار تقریبا ۶۶.۶ تن است.


تعداد بازدید : 18

بازگشت           چاپ چاپ         
5.1.0.0
V5.1.0.0