رو عنوان : معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان
عنوان : در پاسخ به نشر اخبار و ویدیوهایی در خصوص كاهش قیمت محصول خیار در فضای مجازی
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ 
ساعت : ۱۳:۱۵:۲۹

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان

در پاسخ به نشر اخبار و  ویدیوهایی در خصوص  کاهش قیمت محصول خیار در فضای مجازی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان محمد فرید سپری معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان در پاسخ به نشر اخبار و  ویدیوهایی در خصوص  کاهش قیمت محصول خیار در فضای مجازی گفت: محصول خیار يكي از محصولات مهم  جالیزی استان کردستان است و زراعت این محصول در استان از لحاظ سطح زیر کشت پس از سیب زمینی در رتبه دوم واز لحاظ تولید پس از سیب زمینی و گوجه فرنگی در رتبه سوم اهمیت قراردارد.

وی افزود: با توجه به شرايط خاک و اقليم مناسب، 87 درصد سطح زیرکشت خیار در شهرستان‌های قروه، دهگلان و کامیاران و مابقی آن در سایر شهرستان تابعه قراردارد.

سپری تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی هر ساله برای هر محصول با عنایت به مصرف سرانه و نیاز به صنعت داخلی و همچنین توجه به صادرات، برنامه‌ریزی کشوری را تنظیم و ابلاغ می‌نماید و سازمان جهاد کشاورزی در راستای تولید پایدار با ارتقای کیفیت و کاهش هزینه‌های تولید نسبت به هر محصول برنامه‌های خاصی را تنظیم و به انجام میرساند که در این یادداشت چکیده‌ای در خصوص برنامه ها و فعالیت های صورت گرفته  برای محصول خیار در استان کردستان می‌آید:

وی افزود: در کردستان سالانه حدود 2200 تا2500 هکتار خیار کشت می‌شود که با توجه به کشش بازار و کسب و کار فعال آن عمدتاً به تأمین خیار برای صنعت فرآوری خیارشور معطوف شده است.

سپری با بیان اینکه: بیشترین سطح زیر کشت در شهرستان های قروه و دهگلان برای ماده اولیه خیارشورمی باشد اضافه کرد:  تأمین بذر خیار به عنوان اولین نهاده توسط کشاورزان پیگیری می‌شودکه در سال زراعی جاری به دلیل تشدید تحریم‌های ظالمانه بر ملت ایران و نوسانات ارزی، بذر هیبرید مورد نیاز در بازار آزاد نسبت به سال گذشته افزایش چشم گیری یافته بود که با پیگیری مجدانه 1535 کیلوگرم بذر گواهی‌شده Nada2nوارد استان کردیم.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کردستان خاطر نشان کرد: ارزش ریالی هر یک کیلو گرم بذ خیار تحویلی به کشاورزان استان 6000 ریال بوده که با توجه به قیمت واقعی آن در بازار آزاد با 85 درصد زیر قیمت بازار آزاد  بین تعداد 5700 نفر از کشاورزان شهرستان‌های قروه،دهگلان،کامیاران و مریوان توزیع شد.

سپری اذعان کرد:  از خصوصیات بارز این رقم جهت مصارف در صنایع تبدیلی، دارای بوته‌اي قوي، حساسیت کم به بيماري‌های قارچی؛ به خصوص سفیدک پنهان و تا حدود۵۰ نوبت قابليت برداشت دارد که این موراد نقش بسزایی در کاهش هزینه تولید و افزایش عملکرد داشته است.

وی اضافه کرد: با توزیع این میزان از بذر (1535 کلیوگرم) حدود 60 دصد نیاز بذری خیارکاران استان را تأمین کرده و اتهام این که بذر توزیعی به زور تحویل کشاورزان داده و سبب افزایش سطح زیر کشت خیار شده، مطلبی واهی و بی اساس است.

وی یادآوردشد: درسال زراعی گذشته به دلیل کاهش ارزش ریال در مقابل دلار و عدم وضع تعرفه بر واردات توسط اقلیم کردستان، بازار خوبی بر فروش خیار حاکم بود که همین مسئله انگیزه کشاورزان را برای کشت خیار در سال زراعی جاری افزایش داد.

سپری گفت: از سوی دیگر در پروانه بهره‌برداری منابع آبی کشاورزان قید شده است که الگوی کشت باید رعایت شود و یکی از موارد آن اختصاص حداکثر 20 درصد از سطح مزرعه به سبزی و صیفی است که در بسیاری از موارد کشاورزان و ‌چاه‌داران به این مهم توجه نکرده‌اند. که با عنایت به پیشنهاد لایحه « قانون الگوی کشت » توسط دولت، امید است با الزامات مد نظر، رعایت الگوی کشت در اینده هدفمند شود.

وی با اشارهتوسعه کشت نشایی خیار به صورت توپی(گلدانی) در سطح 7 هکتار از مزارع استان اذعان کرد:  این مهم کاهش قیمت تمام‌شده، تولید بیشتر محصول و کاهش مصرف آب را به دنبال داشته است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کردستان افزود: در راستای کاهش مصرف آب و استفاده بهینه از این نعمت خدادادی بیش از 91 درصد سطح زیر کشت خیار استان و صددرصد سطح زیرکشت شهرستان‌های قروه و دهگلانبا استفاده از اعتبارات بلاعوض به صورت سیستم نوین تحت فشار (نوار تیپ) آبیاری میشود که در هر هکتار بیش از 30 الی 40  درصد در مصرف آب صرفه جویی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در راستای ارتقای سلامت محصول خیار و به منظور ترویج و توسعه استفاده از سموم بیولوژیک وکم‌خطر به صورت مشارکتی(پرداخت 50 درصد یارانه) در سطح 600 هکتار از عمده مزارع خیار استان سمپاشی شد.

سپری با تاکید بر اینکه: رقم تولیدی هبیرید صنعتی جهت تولید خیار شور کشت می شود گفت: این رقم باید در وضعیت قلمی برداشت شود که در حال حاظر از 19500 تا 21000 ریال به خریداران و به کارخانه های فراوری تا۲۸۰۰تومان نیز فروخته می‌شود که عدد معقولی در فروش این محصول است.

وی تاکید کرد: اگر خیار صنعتی به صورت قلمی (برای استفاده خیارشور در بطری) برداشت نشود و درشت شود؛ به دلیل مزه تلخی که دارد، مصرف تازه خوری را داشته و قابل فروش نیست.

وی یادآورشد: اتحادیه شرکت‌های تعاونی تولید استان کردستان در راستای حمایت از تولیدکنندگان نسبت به عقد قرارداد اولیه به میزان 2000 تن با شرکت «یک چین» نموده که خوشبختانه اولین محموله با قیمت بیش از ارزش روز بازار از کشاورزان خریداری و راهی کارخانه فرآوری شرکت یادشده شده است.

سپری اضافه کرد: این سازمان در راستای تکمیل زنجیره تولید خیار نسبت به صدور پروانه‌بهره‌برداری 4 واحد با ظرفیت اسمی 1120تن درسال با جذب مواد خام 775 تن و اشتغالزایی13 نفردر شهرستان قروه اقدام کرده است.

وی ادامه داد: همچنین تعداد 7 واحد دارای جوازتأسیس تولید خیار شور به ظرفیت اسمی 3200تن در سال با جذب مواد خام 2761 تن و با اشتغالزایی  53 نفردر شهرستان‌های دهگلان وقروه و تعداد 22 واحد دارای موافقت اصولی تولید خیار شور به ظرفیت اسمی 42200تن در سال با جذب مواد خام 3420 تن و با اشتغالزایی  110 نفردر شهرستانهای دهگلان وقروه را صادر کرده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان تصریح کرد: در ایام اخیر به دلیل پیک تولید خیار در اقلیم کردستان فعلا تعرفه واردات توسط اقلیم بر محصولاتی مثل خیار وضع شده که  منجر به کاهش شدید صادرات این محصول شده و  این موضوع موقت می‌باشد.

سپری در پایان اذعان کرد: شرایط صادرات و ارزش فروش و مشکلات موجود محصول خیار در تمای استان‌های درگیر، مشابه بوده و مختص استان کردستان نمی‌باشد.

گفتنی است:  مجموعه سازمان جهاد کشاورزی با 43 مرکز جهاد کشاورزی و10 مدیریت شهرستان و با پتانسیل بالای کارشناسی و متخصص افتخار دارد با ترویج و هدایت کشاورزان در انتخاب ارقام پرمحصول و اجرای شیوه‌هایی که در کاهش هزینه تولید نقش دارند، درآمد بهره‌برداران را ارتقاء  و در جهت تأمین امنیت غذایی کشور سعی و تلاش نماید.

تعداد بازدید : 43

بازگشت           چاپ چاپ         
5.1.0.0
V5.1.0.0