رو عنوان : رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان
عنوان : اولویت سازمان جهاد كشاورزی در پرداخت تسهیلات، حمایت از صنایع تبدیلی و غذایی است
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ 
ساعت : ۱۱:۵۹:۲۳

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان

اولویت سازمان جهاد کشاورزی در پرداخت تسهیلات، حمایت از صنایع تبدیلی و غذایی است

جعفری گفت: در طی یکی دو سال اخیر روند صدور مجوز برای ایجاد صنایع تبدیلی و غذایی در بخش کشاورزی سرعت گرفته و اولویت سازمان جهاد کشاورزی در پرداخت تسهیلات در تمامی سرفصل ها حمایت از  ایجاد صنایع تبدیلی و غذایی در استان است.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، خالد جعفری ذلف 27 مرداد ماه در جریان بازدید از مزارع خیار شهرستان قروه اظهار کرد:  در راستای تکمیل زنجیره تولید خیار نسبت به صدور پروانه‌بهره‌برداری 4 واحد با ظرفیت اسمی 1120 تن در سال  و اشتغالزایی  13 نفردر شهرستان قروه اقدام شده است. همچنین تعداد 7 واحد دارای جوازتأسیس تولید خیار شور به ظرفیت اسمی 3200 تن در سال با اشتغالزایی  53 نفردر شهرستان‌های دهگلان و قروه و تعداد 22 واحد دارای موافقت اصولی تولید خیار شور به ظرفیت اسمی 42200 تن در سال با اشتغالزایی  110 نفردر شهرستانهای دهگلان وقروه را صادر شده است.

جعفری ضمن تاکید بر اولویت سازمان جهاد کشاورزی در حمایت از ایجاد صنایع تبدیلی و غذایی تصریح کرد: حرکت مردمی و ورود سرمایه گذاران در استان برای توسعه صنایع تبدیلی و غذایی لازم و ضروریست.

گفتنی است رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کردستان و هیئت همراه  از مزارع خیار شهرستانهای دهگلان و قروه بازدید نمودند و در خصوص مسائل و مشکلات تولید و بازاریابی و قیمت خیار با کشاورزان گفت و گو کردند و قیمت خرید از کشاورزان بین 2200 تا 2800 بود و راهکارهای افزایش درآمد خیارکاران با توجه به پتانسیل تعاون روستایی و تشکلها بررسی شد.