عنوان : تدابیر پشتیبانی امور دام موجب كاهش هزینه‌های تولید شده است
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ 
ساعت : ۱۳:۱۶:۴۵

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

تدابیر پشتیبانی امور دام موجب کاهش هزینه‌های تولید شده است

مدیرکل پشتیبانی اموردام استان کردستان گفت: در یک سال اخیر پشتیبانی امور دام با انجام تدابیر لازم حمل و ذخیره نهاده‌های دامی نقش پررنگی در کاهش قیمت نهاده‌های دامی و هزینه‌های تولید ایفا کرده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان به نقل از فارس،  فرزاد معاونی در جلسه پدافند غیرعامل کارگروه زیستی بخش کشاورزی کردستان اظهار کرد: در چند سال گذشته سهم پشتیبانی امور دام 10 تا 30 درصد از ذخیره استراتژیک نهاده‌های دامی ارائه خدمت کرده در حالیکه امروز در نظر است 70 درصد از نهاده‌های دامی مورد مصرف واحدهای تولیدی دام  توسط شرکت پشتیبانی امور دام ذخیره شود.

وی افزود: در راستای اجرای پدافند غیرعامل، علاوه بر ایجاد ظرفیت 10 هزار تن در  شهرستان‌های دیواندره، مریوان و کامیاران، نسبت به تجهیز انبارهای ذخیره به دوربین و حفاظت از انبارهای ذخیره اقدام شده است.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان کردستان گفت: در حال‌حاضر ذخیره نهاده‌های دامی شامل ذرت، جو و کنجاله سویا به میزان لازم و کافی در انبارهای استان وجود دارد و مقادیر قابل توجهی نیز از آنها در حال حمل از بنادر کشور به منظور افزایش ذخیره‌سازی است.

وی عنوان کرد: این اقدام باهدف کاهش هزینه تولید برای بهره‌برداران این حوزه است.

به گفته معاونی، در سال 97 و 98، به میزان 8 میلیون و 500 هزار تن نهاده دامی توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور خرید و ذخیره‌سازی شده است.تعداد بازدید : 22

بازگشت           چاپ چاپ         
5.1.0.0
V5.1.0.0