عنوان : خرید تضمینی گندم تا 22 مرداد ماه به653 هزار تن رسید
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ 
ساعت : ۸:۵۴:۱۲

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

خرید تضمینی گندم تا 22 مرداد ماه به653 هزار تن رسید

صالحی گفت: خرید تضمینی گندم کشاورزان کردستان تا 22 مرداد ماه به653 هزار تن رسید و همچنان روند تحویل گندم به مراکز خرید در استان ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان جمال صالحی در جلسه کارگروه تنظیم بازار محصولات کشاورزی کردستان  اظهار کرد: بهای 73 درصد از گندم خریداری شده کشاورزان استان پرداخت شده و در یکی دو روز آینده هم بخش دیگری از بهای گندم به حساب  گندم کاران واریز می شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان اظهار کرد:. 32 هزار هکتار از مزارع آبی استان هم زیر کشت گندم رفته بود که امیدواریم مثل سال گذشته رتبه دوم تولید گندم  کشور را کسب کنیم.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی در این جلسه افزود: تامین نهاده های دامی در کشور روند بسیار خوبی داشته و در حال حاظر قیمت  این نهاده ها در کشور به تعادل رسیده است.

سید احمد ذکریای نژاد تصریح کرد:  از اواسط اسفند سال گذشته تا اکنون بیش از 81 هزار تن نهاده در استان توزیع شده و در حال حاظر هم هیچ گونه مشکلی در خصوص تامین نهاده های دامی در استان نداریم.

وی با اشاره به ورود تناژ بالای نهاده  های دامی در آینده نزدیک به استان گفت: از تمام ظرفیت سیلویی و سوله ای  استان برای ذخیره سازی این نهاده ها در استان استفاده خواهیم کرد و در این راستا هم مشکلی نخواهیم داشت.

مدیر کل پشتیبانی امور دام کردستان هم از توزیع 8.5 میلیون تن نهاده دامی در سال 97 و 98  توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور خبر داد و تصریح کرد: در حال حاظر 2 میلیون تن نهاده در بنادر کشور موجود است و به زودی به استان های کشور حمل خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه باید برای ذخیره سازی نهاده های دامی در استان از سیلو ها و سوله های مناسب استفاده کنیم تاکید کرد: در تیر ماه امسال 4 ملیون 200 هزار  قطعه جوجه ریزی در مرغداری های استان صورت گرفته است.

تعداد بازدید : 70

بازگشت           چاپ چاپ         
5.1.0.0
V5.1.0.0