عنوان : تثبیت و افزایش تولید مرغ در كشور
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۵/۲۰ 
ساعت : ۹:۱۷:۶

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

تثبیت و افزایش تولید مرغ در کشور

هم اکنون در سه استان شمالی و برخی استان‌های مستعد همچون کردستان ۳۰ درصد گوشت کشور تولید می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، به نقل از صداوسیما، مهراب فرجی مشاور و قائم مقام معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی امروز در جلسه معاونان بهبود تولیدات دامی منطقه یک کشور در کردستان گفت: وزارت جهاد کشاورزی برای تثبیت و افزایش تولید، برنامه‌های متعددی را در دستور کار خود قرار داده است و یکی از این برنامه‌ها حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران هر منطقه است.

مدیر کل دفتر امور طیور معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی هم در این جلسه گفت: سرانه مصرف گوشت مرغ در کشور ۲۸ کیلوگرم است که پیش بینی می‌شود این میزان تا پایان امسال به ۳۰ کیلو گرم برسد.

امید امینی با اشاره به سهم ویژه استان‌های نیمه شمالی و غرب کشور به لحاظ تولید طیور گفت: به واسطه این تولید، مصرف گوشت مرغ در کشور دو برابرسرانه جهانی با ۱۴ کیلو گرم است.

وی به رتبه نهم ایران در جهان از لحاظ تولید مرغ اشاره کرد و گفت: تثبیت و پایداری در بخش مرغ صنعتی و تخم مرغ وسیاستگذاری برای امسال و سال آینده از اهداف تشکیل این جلسه است.

خالد جعفری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با اشاره به  ۱۵ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در هر دوره و قرارگیری در رتبه اول شمال‌غرب و غرب کشور گفت: طرح پیشران بخش کشاورزی در بخش دام با چشم انداز افزایش ۱۳ هزار تن در حال پیگیری است.

استان کردستان رتبه نهم کشور را در تولید گوشت مرغ دارد.تعداد بازدید : 85

بازگشت           چاپ چاپ         
5.1.0.0
V5.1.0.0