عنوان : كشت 1200 هكتار ذرت دانه‌ای در كردستان
زير عنوان : تولید 148 تن چغندرقند با کشت نشایی
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ 
ساعت : ۱۰:۱۴:۵۹

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

کشت 1200 هکتار ذرت دانه‌ای در کردستان

تولید 148 تن چغندرقند با کشت نشایی

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: امسال در سطح یک‌هزار و 200 هکتار ذرت دانه‌ای در استان کشت شده که 60 درصد از بذورآن، ارقام با طول رشد متوسط‌رس و زودرس است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان به نقل از فارس،  فرید سپری در جلسه برنامه آموزشی ترویجی روز مزرعه با موضوع کشت پاییزه سیب‌زمینی ویژه کشاورزان استان که با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اقلیم کشور که اقلیمی خشک است، استفاده بهینه از منابع، به ویژه آب از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی به برخی اقدامات جهاد کشاورزی در راستای استفاده بهینه از منابع آبی در حوزه کشاورزی اشاره کرد و افزود: توسعه ارقام کم‌‌آب‌بر و تراکم کشت و توسعه ارقام با طول رشد کم از جمله اقدامات انجام شده استان در این راستا است.

سپری اذعان داشت:  امسال در سطح یک‌هزار و 200 هکتار ذرت دانه‌ای در استان کشت شده که 60 درصد از بذورآن، ارقام با طول رشد متوسط‌رس و زودرس است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های استفاده از این ارقام را کم‌مصرف و زودرس بودن عنوان کرد.

به گفته وی، اجرای طرح تولید زعفران در کل استان از دیگر برنامه‌های جهاد کشاورزی است که در حال حاضر 31 هکتار از اراضی استان زیرکشت زعفران قرار دارد.

سپری خاطرنشان کرد: سال گذشته 16ونیم هکتار به سطح زیرکشت زعفران در استان اضافه شد که بعد از دو سال به محصول می‌رسد.

وی در ادامه گفت: انتظار داریم ارتباط بین بخش کشاورزی و دانشگاه توسعه پیدا کند، سازمان جهاد کشاورزی در حوزه‌های مختلف کارهایی برای دانشگاه دارد و ایجاد تعامل و تنگ‌شدن حلقه ارتباطات می‌تواند به توسعه هرچه بیشتر کشاورزی در استان کمک کند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان اضافه کرد: در کشت نشایی در استان کارهایی خوبی انجام شده است و در حال حاضر 148 تن چغندرقند با کشت نشایی در استان تولید می‌شود.

سپری تصریح کرد: امید وزارت کشور در تامین امنیت غذایی به غرب کشور است و ما باید کاری کنیم در این حوزه موفق باشیم.

تعداد بازدید : 40

بازگشت           چاپ چاپ         
5.1.0.0
V5.1.0.0