عنوان : ۶۱۰ میلیارد ریال تسهیلات یارانه دار به بخش كشاورزی كردستان پرداخت می شود
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۳/۱۳ 
ساعت : ۱۲:۳۹:۱۳

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

۶۱۰ میلیارد ریال تسهیلات یارانه دار به بخش کشاورزی کردستان پرداخت می شود
معاون امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: بخش کشاورزی این استان در سال جاری ۶۱۰ میلیارد ریال تسهیلات یارانه دار با کارمزد ۱۰ درصد دریافت می کنند.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، خلیل فعله گری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سال جاری از محل کمک های فنی و اعتباری استانی ۳۲۰ میلیارد ریال برای تامین هشت درصد یارانه سود تسهیلات پرداختی در بخش های کشاورزی و صنعت کردستان تخصیص یافته که سهم بخش کشاورزی از این میزان ۶۰ میلیارد ریال است.
وی افزود: سازمان جهاد کشاورزی در صدد است با استفاده از سهم بخش کشاورزی ۶۱۰ میلیارد ریال در بخش های مختلف این بخش تسهیلات با سود ۱۰ درصدی به متقاضیان پرداخت کنند.
معاون امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی کردستان اضافه کرد: همچنین در سال جاری طی تفاهم نامه تولید و اشتغال کشور ۱۵۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای کشور اختصاص یافته که کردستان از این میزان سهم چهار هزار و ۱۱۰ میلیارد ریالی دارد.
وی یادآور شد: از این میزان اعتبار مصوب تاکنون ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات مورد نیاز متقاضیان به بانک های عامل معرفی شده است.
فعله گری گفت: این سازمان در سال گذشته نیز محل های مختلف چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در بخش های مختلف پرداخت کرده است که یک هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال آن در بخش تسهیلات اشتغال پایدار روستایی بود.
به گزارش ایرنا، استان کردستان دارای ۲۷ هزار دستگاه تراکتور، یک هزار و ۳۱ دستگاه کمباین و ۶۰ هزار دستگاه ادوات کشاورزی است که حدود ۶۰ درصد از این وسایل عمری بالای ۲۵ سال دارند و نیازمند نوسازی هستند.
این استان دارای یک میلیون و ۲۲۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی شامل ۸۹۶ هزار و ۲۳۵ هکتار اراضی دیم حدود ۸۸ درصد و ۱۲۱ هزار اراضی آبی حدود ۱۲ درصد است.
کشاورزان این استان سه میلیون و ۱۹۹ هزار راس دام سبک و سنگین و ۱۱۶ هزار کندوی زنبور عسل دارند و جمعیت بهره بردار کشاورزی ۱۱۵ هزار نفر است که این جامعه سالانه حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تُن انواع محصولات کشاورزی تولید می کنند که ۳۲۰ هزار تُن از این میزان مربوط به محصولات باغی و باقی نیز مربوط به بخش زراعت است.

تعداد بازدید : 27

بازگشت           چاپ چاپ         
5.1.0.0
V5.1.0.0